Jste Čech a chcete pomoct nebo Ukrajinec a o pomoc žádáte?

S pomocí Ukrajincům nejen na našem území, ale směřující i na Ukrajinu se v posledních dnech podle očekávání doslova roztrhl pytel. Solidarita Čechů nebere konce. Do celé věci se vložilo i ministerstvo vnitra a snaží se vše korigovat. Zřídilo telefonickou linku pro Ukrajince, kteří žádají o pomoc třeba s prodloužením víz nebo i s ubytováním pro uprchlíky z Ukrajiny. Pro Čechy, kteří pomoc nabízí, je určen mail. Mohou například nahlásit ubytování, a být tak zařazeni na seznam ubytovacích kapacit. Ministr vnitra Vít Rakušan ve čtvrtek také všem Ukrajincům garantoval setrvání v Česku, a to i ve chvíli, kdy jim propadnou víza.

„Chtěl bych naše ukrajinské přátele ubezpečit: Zastavili jsme jakékoliv vyhošťovací procesy Ukrajinců z České republiky zpátky na Ukrajinu. Chci ubezpečit, že se nemusí bát, jestli jim v těchto exponovaných dnech o nějaký ten den vyprší povolení k pobytu v České republice. Samozřejmě tady budou moci zůstat,“ ujistil během čtvrtečního dne všechny Ukrajince Rakušan.

Další informace: https://cnn.iprima.cz/jste-cech-a-chcete-pomoct-nebo-ukrajinec-a-zadate-o-ubytovani-pro-rodinu-poradime-co-a-jak-81678

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..